فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی نیازمندیهای مبلمان
صفحه اصلی تاریخچه درب های چوبی و فلزی

تاریخچه درب های چوبی و فلزی

تاریخچه درب های چوبی و فلزی
تاریخچه درب های چوبی و فلزی

درب چوبی یا فلزی یک مکانیزم در حال حرکت است که برای جلوگیری از دسترسی  به ورودی یا در داخل یک فضای محصور مانند ساختمان، اتاق یا وسیله نقلیه که استفاده می شود.

کارکرد درب:

 درب به طور معمول از یک یا دو پانل جامد، با یا بدون پنجره، تشکیل می شود که چرخش در لبه ها به صورت افقی است. این لولا ها به لبه ی درب متصل می شوند، اما درب هایی نیز وجود دارد که کشویی، چرخش و چرخش دارند. هدف اصلی درب کنترل دسترسی فیزیکی است.

درب نوعی حائل :

درب ها در جلوگیری از گسترش آتش سوزی و مانع ایجاد سر و صدای قابل توجه هستند. بسیاری از درها با مکانیزم های قفل مجهز به ورود به افراد خاص و جلوگیری از دیگران هستند.

 درب برای کنترل فضای فیزیکی در یک فضای با محاصره رانده های هوا استفاده می شود، به طوری که ممکن است فضای داخلی به طور موثر تر گرم یا سرد شود. هنگامی که بسته می شود، یک درب به طور معمول انتقال هوا را از یک طرف به سمت دیگر متوقف می کند.

نقش درب ها:
درب ها ممکن است یک اثر زیبایی شناختی در ایجاد یک تصور از آنچه فراتر از آن هستند، داشته باشند.  و به عنوان یک شکل از حسن نیت و محبت، مردم تلقی میشود.


تاریخچه درب:

نخستین پرونده ها در نقاشی های مقبره های مصر نشان داده شده است، که در آن به عنوان یک یا دو درب، هر یک در یک قطعه چوب نشان داده شده است. گمان میرفت که دربها به معنای ورود به حوادث پس از مرگ بوده و برخی از درهای که به مکانهای مهم منتهی میشد، طرحهایی از زندگی پس از مرگ بود.

  درب های چوبی قدیمی از چوب ساخته شده بود، مانند آنهایی که در کتاب مقدس معبد پادشاه سلیمان در چوب زیتون (I Kings vi. 31-35)، که با طلای نقاشی شده و پوشش داده شده بودند، ساخته شده بود.
به نظر می رسد که درب ها در هومر ساکن در نقره یا برنج بسته شده اند. در کنار چوب زیتون، درخت، سدر، بلوط و سایپرس استفاده شد. یک درب 5000 ساله توسط باستان شناسان در سوئیس پیدا شده است.

مطالب مرتبط با نیازمندیهای مبلمان

مبل استیل  و مبل راحتی : همیشه در هنگام خرید و بصورت آگاهانه در ذهن داشته باشید که مبل ها به دو گروه راحتی و استیل طبقه بندی می شوند. مبل راحتی : مبل های راحتی همیشه در جلد تمام پارچه آشکار ...

سوراخکاری :در مرحله سوراخکاری، با توجه به نقشه کار و طراحی انجام شده، صفحات به دستگاه CNC تک محوره یا 5 محوره هدایت میشوند.  در این دستگاهها با توجه به طراحی انجام شده برای اتصالات الیت وکنشکا ...

‍ ‍ مبلمان قرمز رنگ: قرمز یکی از رنگ های  بسیار شاد و گرم است و استفاده این رنگ به مثال در مبلمان قرمز رنگ در روحیه افراد بسیار اثر گذار می باشد. رنگ قرمز در پزشکی: متخصصان رنگ ...

مبل های ال شکل : مبل های ال شکل یا کاناپه های مدولار یک نوع سبک خواصی را در دکوراسیون به نمایش میگذرارند این نوع مبل از کنار هم قرار گرفتن تکه های مبل دیگر به وجود می آید  و بیشتر جهت دراز کشی ...

ویژگی های کلیدی از مبل های با کیفیت هنگامی که برای خرید مبل جدید خود می آید، اولین چیزی که معمولا توجه شما را جلب می کند یک طراحی جذاب است . پیدا کردن یک قطعه با یک نگاه قابل توجه اغلب می تواند ...