فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی نیازمندیهای مبلمان
صفحه اصلی نحوه انتخاب صندلی اداری ارگونومیک

نحوه انتخاب صندلی اداری ارگونومیک

صندلی اداری | نحوه انتخاب صندلی اداری ارگونومیک | خرید صندلی اداری
صندلی اداری | نحوه انتخاب صندلی اداری ارگونومیک | خرید صندلی اداری

هیچ اداره ای نمی تواند بدون صندلی اداری باشد و البته وقتی صحبت از صندلی اداری می شود، بهتر است که همیشه ارگونومی باشد. به یاد داشته باشید که افرادی که در دفتر حضور دارند، احتمالا به مدت حداقل 8 ساعت در صندلی خود نشسته اند. به همین دلیل است که صندلی اداری ارگونومیک سرمایه گذاری بسیار مهمی است.

درک اهمیت داشتن صندلی اداری که ارگونومیک هستند. صندلی اداری ارگونومیک به کاهش مشکلات ، درد در شانه ها و گردن کمک می کند و به افرادی که تمام طول روز از صندلی اداری استفاده می کنند شدیدا توصیه می شود از صندلی اداری ارگونومیک استفاده کنند.

صندلی-ادار ی-آرگونومیک

ارتفاع صندلی اداری مناسب

ارتفاع را بررسی کنید صندلی های ارگونومیک باید قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشند. قد همه یک اندازه نیست ، بنابراین صندلی اداری باید قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشد. معمولا، حدود 16 تا 21 اینچ (ارتفاع 40.6 تا 53.3 سانتی متر) یک ارتفاع استاندارد خوب است و این بدان معنی است که کف پای کارمندانتان در تمام موقعی که روی صندلی اداری نشسته اند روی زمین قرار می گیرد. البته، ران آنها باید به موازات کف و بازوهایشان تا ارتفاع مناسب در مقایسه با میزهایشان باشد.

عرض و عمق را بررسی کنید. هنگامی که شما به دنبال یک صندلی ارگونومیک هستید، لازم است که یکی از این موارد حدود 17 تا 20 اینچ (عرض 43.2 تا 50.8 سانتی متر) باشد. این عرض استاندارد برای صندلی اداری ارگونومیک است. عمق معمولا به فضای جلو صندلی تا پشت اشاره می کند، و نه اینکه چقدر عمیق کوسن در هنگام آن نشسته است. در واقع، هنگام نشستن، باید بین 2 تا 4 اینچ (5.1 تا 10.2 سانتیمتر) بین پشت زانوی خود و لبه جلوی صندلی قرار داشته باشید. این باعث می شود صندلی های ارگونومیک خیلی خوب باشند.

صندلی-اداری

پشتی صندلی اداری

پشتی کمر را بررسی کنید. این به پشتی صندلی شما اشاره دارد و بسیار مهم است. پشت شما جایی است که بیشتر درد از آن شروع می شود و شما نیاز به صندلی هایی دارید که این موضوع را حل می کنند و از هرگونه آسیب بیشتر جلوگیری می کنند. اطمینان حاصل کنید که صندلی اداری که روی آن می نشینید راحت هستند و ستون فقرات را تحت فشار قرار نخواهند داد. این به این معنی است که شما نیاز دارید یک صندلی که دارای پشتی قابل تنظیم برای هر دو ارتفاع و عمق هستید را تهیه کنید.

پشت را بررسی کنید البته، یک صندلی خوب باید کلیه حمایت خوب داشته باشد و 12 تا 19 اینچ (عرض 30.5 تا 48.3 سانتی متر) عرض پشتی صندلی اداری باید باشد. اگر پشت صندلی به طور کامل بخشی از صندلی نیست، این به این معنی است که شما باید یک صندلی قابل تنظیم را پیدا کنید. باز هم، توجه به ستون فقرات است که در اینجا مهم است و برای خرید یک صندلی اداری ارکونومیک خیلی اهمیت دارد.

اگر صندلی اداری هر کدام از این ویژگی ها را نداشته باشد یا فقط یک کدام از ان ها را که خیلی ساده به نظربیاید را نداشته باشد، باید صندلی اداری  خود را عوض کنید. البته، دشوار است که برای شخص های مختلف با اندازه های مختلف به دنبال انواع مختلفی از صندلی های اداری باشید. همچنین هیچ چیز به اندازه مناسب برای همه وجود ندارد. و همچنین همه مردم باید برای راحتی خود صندلی قابل تنظیم تهیه کنند. این دلیل اول است که شما باید ابتدا قبل از خرید آنها، صندلی های خود را امتحان کنید. اگر شما می توانید بعضی از کارکنان خود را برای خرید با خود ببرید تا صندلی ها را امتحان کنند خیلی خوب است، این یکی از راه هایی است که شما می توانید خرید مناسب در صندلی های اداری داشته باشید.

صندلی-اداری

نکته در مورد خرید صندلی اداری

انتظار داشته باشید که هزینه بیشتری را برای صندلی اداری استاندارد پرداخت کنید. صندلی های ارگونومیک کمی گران تر از صندلی های معمولی هستند، اما به عنوان یک کارفرما که سلامتی کارمندان برایش مهم است، سرمایه گذاری در این صندلی ها نمی تواند زیاد هزینه داشته باشد. کارکنان سالمندی که مشکالت فیزیکی کمتری در دراز مدت دارند، باید هر هدف کاری را داشته باشند. صندلی های ارگونومیک لذت بردن از کار را افزایش می دهد، آسیب فیزیکی را کاهش می دهد، و در پایان روز، همه خوشحال هستند.

صندلی های اداری حرفه ای چهره ای متفاوت را در دفتر شما ایجاد می کنند. صندلی های اداری که در بالا گفته ایم به شما در طول کار در دفتر آرامش می دهند.

صندلی

مزایا صندلی اداری

صندلی اداری شما باید راحت و حامی شما به عنوان تشک شما باشد. در مورد آن فکر کنید، شما ممکن است زمان  زیادی روی صندلی اداری خود نشسته باشید تا زمانی که به رختخواب خود بروید و بخوابید. و یا تا زمانی که مارتان تمام شود. سرمایه گذاری در یک صندلی ارگونومیک با کیفیت خوب می تواند شما را از درد و رنج نجات دهد. همچنین می تواند بهره وری شما را افزایش دهد، تمرکز شما را افزایش داده و سطوح استرس را کاهش دهد.

اما دقیقا چه چیزی ارگونومیک است؟ ارگونومی علم تطبیق محصول با کاربر است. فقط به این علت که یک صندلی به نام ارگونومیک است، تا زمانی که برای شما، کاربر تنظیم نشده باشد، ممکن است کار خود را به خوبی انجام ندهد. مانند یک مبل، صندلی اداری ممکن است بخشی از دکور در محل کار باشد. با این حال، طراحی صندلی باید با توجه به نقاشی های روی دیوار، در نظر گرفته شود. یک صندلی خوب می تواند درد و سفتی را به حداقل برساند، اما هیچ صندلی نمی تواند مسائل مزمن یا عضلانی اسکلتی را درمان کند

 

 

مطالب مرتبط با نیازمندیهای مبلمان

مواد اولیه مبلمان شامل چوب و فلز و نیشکر و  و الاستیک می شود که هر کدام با توجه به کارایی که دارند دارای ویژگی های از جمله محاسن و معایب هستند . تنوع در جنس سبب شده است که هر فرد با توجه به علاقه ...

کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک : داشتن درهای ابزار خورده، تاج و سرستون های منبت کاری شده نشانهای از کابینت کالسیک است. چگونگی طراحی :  در طراحی کلاسیک، تا حد امکان از قرینه سازی استفاده میشو ...

چوب استفاده شئه در ساخت مبلمان راحتی و راهنمای خرید چوب یکی از مواد رایج ترین در جهان است و تقریبا هر نوع چوب را می توان برای ساخت مبلمان استفاده کرد . هر نوع چوب دارای ویژگی های منحصر به فرد خود ا ...

طرح بندی مبلمان ادرای : مبلمان اداری به دلیل استفاده های مختلف در اشکال و طرح های مختلفی می باشند که متناسب با کاربرد آنها، هر یک طرح منحصر به فردی دارند. برای مثال تجهیزات اداری که در بخش مدیریت ا ...

چوب توس : چوب توس یک چوب سخت  است که به راحتی خم می شود، وازجمله چوب های گرانقیمت است مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد چوب توس : یکی از استفاده های مهم چوب توس در صنایع مبل سازی است که ط ...