فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی نیازمندیهای مبلمان
صفحه اصلی مبل کلاسیک و مبل سلطنتی چیست و قیمت مبلمان کلاسیک و چیدن مبلمان

مبل کلاسیک و مبل سلطنتی چیست و قیمت مبلمان کلاسیک و چیدن مبلمان

فرق مبل کلاسیک با مبل سلطنتی در چیست
فرق مبل کلاسیک با مبل سلطنتی در چیست

میل کلاسیک و ویژگی های این مبلمان

مبل کلاسیک چیست ؟ به چه مبلی کلاسیک می گویند ؟ چه نوع مبلی کلاسیک هستش ؟ فرق مبل کلاسیک با مبل سلطنتی در چیست ؟ ایا مبلمان کلاسیک همان مبل استیل است ؟

این ها سوال هایی هستنن که اکثرا راجب مبل کلاسیک پرسیده می شود پرسیده می شود . ما در این مقاله به شما راجب مبل کلاسیک ، جنس مبل ، نوع پارچه ، نحوه ی چیدمان ، فرق مبل سلطنتی با مبل کلاسیک و در نهایت اینکه مبل کلاسیک برای چه منزلی مناسب است .

مبل کلاسیک

کلمه ی کلاسیک یعنی چه ؟

در شروع بهتر است تعریفی از کلمه کلاسیک داشته باشیم ریشه ی کلمه ی کلاسیک از کلمه ی "کلاسیسیم " است  که معنی آن درجه یک است . ایین کلمه از کشور اروچا در قرن 17 ام یک جنبش هنری محسوب می شود . اما به طور کلی هنگامی که کلمه ی کلاسیک به گوش می رسد ذهن انسان به سمت سنت و قدیمی می رود . اما طرح های کلاسیک قدیمی نیست و فقط الهام گرفته شده از طرح های قدیم است . مبل کلاسیک نیز با الگو گرفتن از طرح های قدیمی و سنتی و داشتن  خطوط منحنی باعث افزایش ارامش و زیبایی و جلال این مبلمان می شود . این سبک از مبلمان با این نقوش زیبا و ظریف مورد پسند عام خانواده های ایرانی است .  

استفاده از چوب در مبلمان

وجود چوب در مبل کلاسیک برای حفظ اصالت و القای حس خوب طبیعت و دریافت انرژی مثبت که ارام بخش است .

 

دوام بالای مبل کلاسیک

به دلیل استفاده چوب در ساخت مبل کلاسیک دوام بیشتری نسبت به سایر مبل ها به خصوص مبل های راحتی دارد . دقت در خرید مبل و کیفیت مبل یکی از نکاتی است که باید به ان توجه کرد .

 

 جنس چوب استفاده شده در مبلمان کلاسیک

به دلیل اینکه روی چوب مبل کلاسیک باید منبت کاری شود باید جنس چوب مقاوم و با دوام باشد . و هرچه از چوب های بادوام تری استفاده شود به مراتب قیمت  مبل هم افزایش خواهد یافت . با کیفیت ترین چوب برای ساخت مبلمان  چوب گردو است که قیمت بالاتری نسبت به سایر چوب ها دارد . چوب راش و چنار و گلابی هم از دوام بالایی برخوردار هستند .

و همچنین برای نشینمن مبل باید دقت کرد که در دراز مدت و استفاده طولانی تشکش نخوابد و بعد از بلند شدن از روی مبل تشت به حالت اولیه باز گردد و باید به صورتی باشد که هنگام نشتن بدن احساس راحتی کند و خسته نشود .

چیدمان مبل کلاسیک در انواع منزل

مبل کلاسیک حالت رسمی دارد و برای خانه هایی که دکوراسیون رسمی دارد مناسب است . این مبلمان برای منازل با متراژ بالا مناسب است و برای منازلی که متراز کمتری دارند و می خواهند از این مبلمان استفاده کنند بهتر است از نمونه های ظریف این مبل ها استفاده کنند .

مبل های کلاسیک چند نفره هستند ؟

این مبلمان ها اصولا 7 نفره و نه نفره هستند که اصولا دارای یک 3 نفره و 2 عدد مبل و 2 عدد صندلی است . در بازار مبل سه نفره کلاسیک کمتر دیده می شود ولی در عین حال می توان در بازار پیدا کرد و یا سفارش ساخت داد . 

تفاوت مبل استیل( سلطنتی ) با مبل کلاسیک در چیست ؟

مبل استیل و مبل کلاسیک شباهت زیادی با هم دارند و در عین حال تفاوت هایی دارند که این مبل  ها را از یکدیگر متمایز می کند . یکی از تفوت ها قیمت مبلمان است . قیمت مبلمان استیل بیشتر از مبلمان سلطنتی است به علت اینکه ساخت ان سخت تر و چوب بیشتری در ساخت این مبلمان استفاده شده است .

تفاوت بعدی منبت کاری این مبلمان است منبت کاری مبل سلطنتی بیشتر بوده و به نسبت کار بیشتری برده است و گل های ریز تر و بیشتری رویه چوب طراحی شده است .

تفاوت بعدی میزان چوب استفاده شده در ساخت مبلمان است . در ساخت این مبلمان از چوب بیشتری نسبت به ساخت مبل کلاسیک استفاده شده است پس مسلما مبل سلطنتی قیمت بیشتری خواهد داشت .  

مطالب مرتبط با نیازمندیهای مبلمان

یکی از مهم ترین مراحل طراحی وساخت مبلمان چوبی مد نظر گرفتن اتصال آن است.اتصالات چوبی از زمان قدیم تا به امروز مورد توجه تولیدکنندگان سازه های چوبی بوده است. که آنها دلیل علمی برای استفاده از اتصال چوب ...

پارچه های رومبلی : داشتن اطلاعات کافی در مورد انواع پارچه های رومبلی می تواند به شما در انتخابی آگاهانه ومناسب تر برای دکوراسیون داخلی خانه تان کمک کند پارچه ی چرم،پارچه ای زیبا و شیک است که با است ...

مبلمان و کابینت : مبلمان میتواند با توجه به نیاز آدمی به شکلهای گوناگون طراحی و در فضاهای مختلف زندگی مورد استفاده قرار گیرد. مبلمان خانگی ، مبلمان اداری و دفتری، مبلمان شهری و مبلمان مراکز آموز ...

مبل های ال شکل : مبل های ال شکل یا کاناپه های مدولار یک نوع سبک خواصی را در دکوراسیون به نمایش میگذرارند این نوع مبل از کنار هم قرار گرفتن تکه های مبل دیگر به وجود می آید  و بیشتر جهت دراز کشی ...

مبلمان کلاسیک : مبل کلاسیک یکی از بهترین مبل هایی است در بازار فروش عرضه می شود و یکی از مهمترین تفاوت آن با سایر مبل ها کنده کاری های روی مبل و درج نقش های اسلیمی است  به عبارت دیگر مبلمان ...