فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی نیازمندیهای مبلمان
صفحه اصلی مبل کلاسیک و مبل سلطنتی چیست و قیمت مبلمان کلاسیک و چیدن مبلمان

مبل کلاسیک و مبل سلطنتی چیست و قیمت مبلمان کلاسیک و چیدن مبلمان

فرق مبل کلاسیک با مبل سلطنتی در چیست
فرق مبل کلاسیک با مبل سلطنتی در چیست

میل کلاسیک و ویژگی های این مبلمان

مبل کلاسیک چیست ؟ به چه مبلی کلاسیک می گویند ؟ چه نوع مبلی کلاسیک هستش ؟ فرق مبل کلاسیک با مبل سلطنتی در چیست ؟ ایا مبلمان کلاسیک همان مبل استیل است ؟

این ها سوال هایی هستنن که اکثرا راجب مبل کلاسیک پرسیده می شود پرسیده می شود . ما در این مقاله به شما راجب مبل کلاسیک ، جنس مبل ، نوع پارچه ، نحوه ی چیدمان ، فرق مبل سلطنتی با مبل کلاسیک و در نهایت اینکه مبل کلاسیک برای چه منزلی مناسب است .

مبل کلاسیک

کلمه ی کلاسیک یعنی چه ؟

در شروع بهتر است تعریفی از کلمه کلاسیک داشته باشیم ریشه ی کلمه ی کلاسیک از کلمه ی "کلاسیسیم " است  که معنی آن درجه یک است . ایین کلمه از کشور اروچا در قرن 17 ام یک جنبش هنری محسوب می شود . اما به طور کلی هنگامی که کلمه ی کلاسیک به گوش می رسد ذهن انسان به سمت سنت و قدیمی می رود . اما طرح های کلاسیک قدیمی نیست و فقط الهام گرفته شده از طرح های قدیم است . مبل کلاسیک نیز با الگو گرفتن از طرح های قدیمی و سنتی و داشتن  خطوط منحنی باعث افزایش ارامش و زیبایی و جلال این مبلمان می شود . این سبک از مبلمان با این نقوش زیبا و ظریف مورد پسند عام خانواده های ایرانی است .  

استفاده از چوب در مبلمان

وجود چوب در مبل کلاسیک برای حفظ اصالت و القای حس خوب طبیعت و دریافت انرژی مثبت که ارام بخش است .

 

دوام بالای مبل کلاسیک

به دلیل استفاده چوب در ساخت مبل کلاسیک دوام بیشتری نسبت به سایر مبل ها به خصوص مبل های راحتی دارد . دقت در خرید مبل و کیفیت مبل یکی از نکاتی است که باید به ان توجه کرد .

 

 جنس چوب استفاده شده در مبلمان کلاسیک

به دلیل اینکه روی چوب مبل کلاسیک باید منبت کاری شود باید جنس چوب مقاوم و با دوام باشد . و هرچه از چوب های بادوام تری استفاده شود به مراتب قیمت  مبل هم افزایش خواهد یافت . با کیفیت ترین چوب برای ساخت مبلمان  چوب گردو است که قیمت بالاتری نسبت به سایر چوب ها دارد . چوب راش و چنار و گلابی هم از دوام بالایی برخوردار هستند .

و همچنین برای نشینمن مبل باید دقت کرد که در دراز مدت و استفاده طولانی تشکش نخوابد و بعد از بلند شدن از روی مبل تشت به حالت اولیه باز گردد و باید به صورتی باشد که هنگام نشتن بدن احساس راحتی کند و خسته نشود .

چیدمان مبل کلاسیک در انواع منزل

مبل کلاسیک حالت رسمی دارد و برای خانه هایی که دکوراسیون رسمی دارد مناسب است . این مبلمان برای منازل با متراژ بالا مناسب است و برای منازلی که متراز کمتری دارند و می خواهند از این مبلمان استفاده کنند بهتر است از نمونه های ظریف این مبل ها استفاده کنند .

مبل های کلاسیک چند نفره هستند ؟

این مبلمان ها اصولا 7 نفره و نه نفره هستند که اصولا دارای یک 3 نفره و 2 عدد مبل و 2 عدد صندلی است . در بازار مبل سه نفره کلاسیک کمتر دیده می شود ولی در عین حال می توان در بازار پیدا کرد و یا سفارش ساخت داد . 

تفاوت مبل استیل( سلطنتی ) با مبل کلاسیک در چیست ؟

مبل استیل و مبل کلاسیک شباهت زیادی با هم دارند و در عین حال تفاوت هایی دارند که این مبل  ها را از یکدیگر متمایز می کند . یکی از تفوت ها قیمت مبلمان است . قیمت مبلمان استیل بیشتر از مبلمان سلطنتی است به علت اینکه ساخت ان سخت تر و چوب بیشتری در ساخت این مبلمان استفاده شده است .

تفاوت بعدی منبت کاری این مبلمان است منبت کاری مبل سلطنتی بیشتر بوده و به نسبت کار بیشتری برده است و گل های ریز تر و بیشتری رویه چوب طراحی شده است .

تفاوت بعدی میزان چوب استفاده شده در ساخت مبلمان است . در ساخت این مبلمان از چوب بیشتری نسبت به ساخت مبل کلاسیک استفاده شده است پس مسلما مبل سلطنتی قیمت بیشتری خواهد داشت .  

مطالب مرتبط با نیازمندیهای مبلمان

چوب توس : چوب توس یک چوب سخت  است که به راحتی خم می شود، وازجمله چوب های گرانقیمت است مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد چوب توس : یکی از استفاده های مهم چوب توس در صنایع مبل سازی است که ط ...

هیچ اداره ای نمی تواند بدون صندلی اداری باشد و البته وقتی صحبت از صندلی اداری می شود، بهتر است که همیشه ارگونومی باشد. به یاد داشته باشید که افرادی که در دفتر حضور دارند، احتمالا به مدت حداقل 8 ساعت د ...

انواع کابینت آشپزخانه و مقایسه قیمت و کیفیت  ازنظر طرح و رنگ و سبک در گروه‌های خاصی قرار می‌گیرند که افراد برحسب سلایق آن را انتخاب می‌کنند و نکته مهم آنکه به دلیل تفاوت اندازه ...

طرح بندی مبلمان ادرای : مبلمان اداری به دلیل استفاده های مختلف در اشکال و طرح های مختلفی می باشند که متناسب با کاربرد آنها، هر یک طرح منحصر به فردی دارند. برای مثال تجهیزات اداری که در بخش مدیریت ا ...

مبلمان اداری: روش های کار مدرن نیاز به راه حل های دفتر مدرن با استفاده از مبلمان اداری هوشمنددارد و انتخاب طرح و رنک مبل در فضای اداری یک امر بسیار مهم در نشلن دادن  اداره می باشد. تبدیل منظره ...