فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی نیازمندیهای مبلمان
صفحه اصلی میز و صندلی کامپیوتر خوب مهم ترین وسیله برای کار طولانی مدت با کامپیوتر

میز و صندلی کامپیوتر خوب مهم ترین وسیله برای کار طولانی مدت با کامپیوتر

میز و صندلی کامپیوتر چه ویژگی هایی باید داشته باشد
میز و صندلی کامپیوتر چه ویژگی هایی باید داشته باشد

حتما اگر شما جز آن دسته، از افرادی هستید که به کار کامپیوتر  مشغول هستید به،یک میز وصندلی مناسب نیازمند هستید

چرا درصورت مناسب نبودن آن ، شما پس  زمان اندکی ازکار خسته میشوید و دست از کار میکشید و لازمه یک میز و صندلی کامپیوتر این است که متناسب باقواعد ارگونومی و دارای رنگ و جنس بسیار با دوامی باشد.

نکته : 

در استفاده  از میز و،صندلی  همیشه باید نکاتی مدنظر باشد مسلما استفاده از میز و صندلی‌های مخصوصی در اداره ویا خانه که متناسب  نوع کار و محل کار و مدت زمان فعالیت  کار طراحی و ساخته شده‌اند وهدف از اجرای قواعد ارگونومی همیشه راحتی و حس آرامش برای کاربران می باشدو در صورت اجرای  این قواعد ، کار را برای کاربر خیلی ساده‌تر و ایمن‌تر خواهد کرد و از بروز مشکلات جسمی و عوارض و درد‌هایی که ممکن است در آینده با هیچ هزینه‌ای التیام پیدا نکنند، پیشگیری می‌کند.


جنس میز و صندلی کامپیوتر :

ــ چوبی

ــ فلزی 

ــ پلاستیکی


جنس چوبی بهترین جنس برای طراحی میز وصندلی کامپیوتر میباشد و تنوع در کیفیت ای جنس ها  به سه ویژگی ختم میشود :

1.زیبایی در طراحی 
2.کارایی بهتر
3. استحکام و دوام مناسب

و امروز بیشتر میز و صندلی  بر حسب  کار و در کشورمان از جنس لترون (یا ام دی اف ) طراحی و تولید می شود و دلیل آن استقبال بسیار گسترده مردم از آن می باشد تولید  هر چند نوع  دیگر آن بصورت صادراتی و  وارداتی هستند  اما امروزه شاهد کارخانه هایی عظیمی هستم که خروجی آن صادرات به کشور های هم جوار  می باشد  .


قیمت میز و صندلی کامپیوتر :

قیمت میز و صندلی کامپیوتر در ده اخیر به علت تورم های شدید افزایش یافته است  ونوسان قیمت ارز طی یک سال اخیر موجب افزایش تقریبا سه برابری در قیمت این میزهای وارداتی شده است  و به دلیل همین گرانی واردات آن کمتر شده است و تولیدی آن افزایش یافته است و نکته مهم دیکر آنکه میزهای  داخلی معمولا افزایش قیمتی بیش از دو برابر نداشته اند.

 

قیمت میز و صندلی کامپیوتر :

در بحث قیمت میز و صندلی ها جنس ابعاد واندازه  وامکانات آن  بسیار تاثیر گذار است و در به کارگیری صندلی استفاده از کامپیوتر هم باید دقت زیادی اعمال شود  چرا که خلاف جهت اصول نتجه ای جز پشیمانی  ندارد و برای رفع  عارضه ها  که ناشی از صدمات غیر  قابل جبران،است و ضایعات بدنی غیرقابل جبران از استفاده از صندلی های ثابت و معمول ارائه شده در بازار اجتناب کرد در حقیقت رعایت اصول ایمنی و ارگونومی در آنها کاملا ضروری است. قیمت صندلی های جکدار و متحرک هم در بازار از 90 هزار تومان به بالا  متغیر است.

 

مشخصات صندلی :

1 ـ از جمله مهمترین مشخصه های مربوط به صندلی  این است که حتما باید هنگام خرید به پشتی آن توجه شود و دارای پشتی باشد، به صورتی که گودی کمر را در بر گیرد و (پشتی) از نظر افقی و عمودی تراز باشد.

 2 ـ صندلی باید بصورت چرخان باشد و عدم این حالت میتواند باعث اذیت کاربر شود

 3 ـ در صندلی ها همیشه باید چند دو مورد توجه قرار گیرد نخست  آنکه  زوایه آن باید قابل تنظیم باشد و سپس  فواصل آن قابل تغیر باشد باشد


. 4 ـ دارای پایه ای محکم باشد. 

5 ـ روکش صندلی از جمله اجزای بسیار مهم بشمار میرود  و باید جنس آن بر اساس نرمی  و بافت انتخاب شود روکش آن از جنسی باشد که هوا را از خود عبور داده و سبب تعریق نشود و لغزنده نباشد.


 6 ـ لایه داخلی آن دو تا سه سانتی متر ضخامت داشته باشد. 

7 ـ عرض صندلی باید طبق قواعد ارگونومی باشد و عدم اجرای قوعد ارگونومی موجب بروز عارضه های جسمی میشود  دست کم عرض آن 40 سانتی متر باشد.

8. و نکته آخر انکه بسیار ضروری است که هنگام خرید به چرخ صندلی  توجه شود و باید چرخ آن ازنوع فلزی باشد و هنگام جابجا شدن گیر نکند  قابلیت حرکت بر جنس کفپوش اتاق را داشته باشد  ارتفاع آن با  مچ صندلی متناسب باشد  ارتفاع آن باید 5 تا 7 سانتی متر پایین تر از سطح  در نظر گرفته شود.

مطالب مرتبط با نیازمندیهای مبلمان

چرا کاناپه چرم بخریم ؟مزایای کاناپه چرم کاناپه  چرم نسبت به سایر کاناپه ها عمر بیشتری دارد و می توان گفت که چهار برابر کابینت های دیگر عمر می کند . اگر به دنبال یک کاناپه می گردید که برای مدت ...

کاناپه سه نفره مبل راحتی گذاشتن یک کاناپه سه نفره در یک قسمت ازگوشه منزل مناسب با دکوراسیون می تواند به زیبایی منزل شما کمک کند . امروزه در بازار کاناپه های سه نفره با رنگ بندی و طرح پارچه های مختل ...

صندلی ایده ال : یکی از پرکاربرد ترین وسایل منزل و سایر اداره ها صندلی ها هستند امروزه با توجه به اینکه صندلی و مبلمان یکی از اساسی ترین وسایل مورد استفاده در زندگی روزمره ی هر فردی به شمار آمده و د ...

در مقاله زیر با فواید استفاده از کمد دیواری , کمد ریلی , تخت کمجا یا تخت تاشو آشنا خواهید شد مزایای کمد دیواری داشتن کمد دیواری برای هر خانه مخصوصا خانه های آپارتمانی و کوچک امتیاز محسوب میشود ب ...

مبل ال چیست ؟ برای چه منازلی مناسب است ؟ مبل ال همانطور که از نامش پیداست مبلمانی به شکل ال است که زاویه 90 درجه تشکیل می دهد این مبل ها به هم متصل هستند . مبل های مجلل L شکل صندلی و صندلی زیاد ...